אודות השיטה

מידע אודות השתנות סימני הפוריות הפך לכדי שיטה מלוכדת, מונגשת לציבור ויישומית ע"י טוני וושלר עם הוצאת הספר Taking Charge of your Fertility בשלהי המאה ה-20.

מחקר אודות כל אחד משלושת סימני הפוריות התפתח עוד קודם במקומות שנים בעולם:

ארה"ב, הולנד, גרמניה, צרפת, בריטניה, אוסטרליה ועוד.

היכולת של נשים לעקוב אחר המחזורים - cycles שלהן באמצעות שלושת סימני הפוריות: השתנות חום השחר, ההפרשות וצוואר הרחם

  • מקלה על זווגת את דרכם להורות

  • מהווה שיטה טבעית עבור נשים המעוניינות במניעת הריון ללא גלולות,

  • אך בראש ובראשונה מעניקה שפה בריאה ומעצימה אל הבנת הגוף הנשי.

הבחירה להיות במודעות ובחיבור למחזוריות הטבעית של הגוף משקפת קשת רחבה של ערכים:

קשר-  לרוב, אנחנו כן בחוויה של קשר עם עצמנו. הרי- מי מכיר אותי טוב יותר מעצמי?!
אז זהו... שחווית הקשר שלך עם כל החלקים שבך והשייכות שלהם אלייך יכולה להעמיק עוד הרבה יותר. 
למה זה טוב? חווית קשר שכזו היא נקודת מפנה בחיים, שמאפשרת ומפתחת יכולת להיות, לתקשר, לקבל ולהבין את עצמנו ואחרים הרבה הרבה יותר טוב.
הקרבה המחודשת, שנובעת מהפניית תשומת לבנו אל סימני הפוריות, שתמיד היו שם, פותחת דלתות, מחלחלת פנימה למקומות בלתי צפויים, מניעה תהליכי ריפוי ומביאה לחוויית שלמות אותנטית.

"הכאב נעלם. נעלם! את יודעת מה זה בשבילי? אף פעם לא היה לי דבר כזה!"
ישבתי מולה ולא הפסקתי לבכות. 
שאלתי, מה לדעתך חולל את השינוי?
היא עונה: "השיטה"
"בפעם הראשונה בחיים, הנרתיק שלי חזר להיות שלי. אני מכירה, אני בודקת, אני מכניסה אצבע, אני בוחרת מתי לבדוק וכמה ואם כן או לא. אני מכירה את ההפרשות שלי. זה שלי. וכשזה שלי זה כבר לא כואב".

כבוד-  אני מאמינה כי האופן בו נבראנו הוא מדויק. היכולת להטמיע אמונה זו בחיים מתגמלת ביותר.
השיטה מזמנת ומפלסת דרך להתקרב, להכיר ולהבין את המחזוריות הטבעית הפועמת בגוף האישה [ולא לשתק אותה ע"י אמצעי מניעה הורמונאליים].
המעקב הינו פתח לרחוש לעצמך ולבריאותך כבוד.

בריאות- בתהליך הלמידה, הגוף נרגע, ומתמסר לקשב ולתשומת הלב. נשים מתארות הקלה בתופעות כגון: פטרת, דימומים ווסתי קשים, היעדר חשק מיני וולוודינה ווגיניסמוס. 
"ההיכרות וההבנה של התהליכים שעוברים על הגוף שלי במהלך שלבי המחזור השונים היו מאוד משמעותיים בשבילי להבנה של מצבי הרוח השונים והכלה שלהם.   אני ממליצה בחום רב על השיטה , וכל הזמן מתבאסת ש"בזבזתי" 15 שנה על גלולות... אגב, רק כשהפסקתי עם הגלולות הבנתי שהן הורידו לי את החשק..."

אחריות- להעז ליטול אחריות על עצמך?!!! אני? לא הרופא? אולי מחשבון הביוץ?
אז כן... תרשי לעצמך להעז, ותגלי שזה לא כל כך מפחיד או מסובך. ידע זה כח, בואי וטלי את המושכות!

בחירה- השתתפות בסדנה אינה מחייבת בהכרח שינוי בדרך בה תתנהלי מאותה נקודה בזמן להמשך חייך! אלא בעיקר מזמנת לך יכולת לבחור בדרך הזו  אם וכאשר היא תהיה לך נכונה. החופש לבחור אינו מובן לאליו, כיוון שכיום רוב רופאי הנשים אינם מודעים לכך שזו אפשרות לגיטימית, יעילה ובטוחה, ואינם מספרים עליה כלל.

קבלה- היכולת שלנו כנשים לקבל את עצמנו כפי שאנחנו משתקפת ביחס שלנו להפרשות. בתהליך שעוברים בסדנה, הן ברמה הקבוצתית והן מבחינת הקניית הידע,  הופכת אט אט, רתיעה להתפעלות מקסם הבריאה. הלמידה בקבוצה מחדדת ומשקפת לנשים כמה כל אחת מאתנו ייחודית ושונה מחברתה, ומסייעת לכל אישה לקבל ולאהוב את עצמה כפי שהיא.